Černá, bílá, Obama, Trump: když dva dělají totéž, není to totéž

By , in Zahraničí on .

Na podivuhodně průhledné černobílé vidění světa ze strany americké ultrakonzervativní televize FOX News výmluvným způsobem upozornil zpravodajský web Nowthis. Připravil sestřih televizního vysílání této stanice, kde vedle sebe postavil to, jak televize informovala o stejném kroku – o setkání amerického prezidenta s představitelem diktátorského režimu.

Ovšem zatímco podobné nápady ze strany Baracka Obamy vášnivě kritizovala a odsuzovala, plánované setkání Donalda Trumpa se severokorejským prezidentem Kim Čong-unem zcela nekriticky vynáší do nebes. Zatímo Obama byl ten, kdo „se rád vybavuje s diktátory“, popřípadě ten, kdo se jim klaní, dnes „diplomatické kroky vrchního velitele vedou k zásadnímu diplomatickému průlomu“, Donald Trump dosáhl „velkého vítězství“, které je „namístě oslavovat“. Současný prezident „opět dokázal, že se experti mýlili, když se mu podařil ohromující diplomatický triumf“, je to „dechberoucí a smělé“, je to „historický okamžik“.

Obama chtěl zcela nepochopitelně jednat s představiteli Iráku a Severní Koreje, ovšem „teď bude svět o něco bezpečnější a média by za to měla připsat zásluhy prezidentu Trumpovi“, Obama se oopájel tím, že je vyvolený“ a žil ve vysněném světě, „Trump se sám rozhodl, že bude jednat s Kim Čong-unem a je jediný, kdo dokáže s Kimem vyjednávat, protože je okouzlující, umí vyjednávat a je jedinečný lídr“ a měl by za to dostat Nobelovu cenu a tak dále a tak podobně.

Zkrátka dokonalá ukázka nezávislých a objektivních médií ve stylu té nejlepší ruské propagandy. Pro ty, kdo neumí anglicky, je tu česká verze v podání TV Barrandov.

Recommended articles