Co všechno se podařilo nové vládě v demisi

By , in Česko on .

V polovině prosince jmenoval prezident Miloš Zeman vládu Andreje Babiše. V polovině ledna tato vláda nezískala důvěru. Od té doby nerušeně vládne v demisi, aniž by bylo jasné, co ji nahradí tak, aby to odpovídalo ústavnímu pořádku. Na toto pondělí jsou naplánovany demonstrace, které souvisejí s počínáním Hnutí ANO, které před pár dny umožnilo svými hlasy poslanci KSČM Zdeňku Ondráčkovi, aby se stal šéfem komise Generální inspekce bezpečnostních služeb. Proto přinášíme rekapitulaci toho, co se této vládě a Hnutí ANO za využití podpory především SPD a KSČM za uvedené období podařilo. Jak je všem známo, dělají to pro lidi a aby se za ně děti nestyděly.

Nové vládě v demisi, která funguje plně v režii hnutí ANO se doposud podařilo:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • připravit novelu služebního zákona, která výrazně zasahuje do principu, na němž byla původně postavena státní služba – ta by měla být nezávislá na změnách politických garnitur, což snadnější možnost odvolání úředníků na vyšších postech omezuje. Přestože větší otevřenost odborníkům mimo státní správu může být vítaným krokem, u vlády v demisi je otazníkem pravá motivace navrhovaných razantních změn. Se změnou navíc nesouhlasí ani část vlády, ministerstvo pro místní rozvoj upozorňuje, že kvůli nim může dojít k ohrožení čerpání evropských dotací.

 

 

 

 

 

 

 

Čtěte dále:

Politici se přou o „komunistickou mlátičku“. Co má za sebou?

Komunistický poslanec Zdeněk Ondráček se zapsal do historie už před skoro třiceti lety. Tehdy s ním socialistická Československá televize natočila zpravodajský vstup o zásazích pohotovostního pluku během tzv. Palachova týdne v lednu 1989. Ondráček si v něm postěžoval, jak to měl spolu s ostatními příslušníky při zásazích těžké, občané proti nim byli vyzbrojeni například pletacími jehlicemi s očkem. Záběry se objevily dokonce i v seriálu Vyprávěj. A jak připomněl idnes.cz před několika lety, Ondráček se v rozhovoru pro prosincový Mladý svět v roce 1989 přiznal, že obuškem dokázal uhodit i ženu.

 

Recommended articles